Tanyahasznosítási szabályzat*

2017. június 18-tól érvényes

1.      Elvek, megfontolások

 

1.1. A tanya, valamint a hozzá szorosan kapcsolódó vagyonelemek (stégek, csónakok) használatának célja mindenekelőtt az Egyesület tagjai és családjaik kulturált horgászatának, kikapcsolódásának, üdülésének biztosítása, szolid, kedvezményes használati díj  (lásd Függelék) ellenében.

1.2. E szolid használati díj effektív megfizetésére lehetőleg az Egyesület tanyamegvásárlásához jelzáloghitelt nyújtott tagjait is kérjük (bevételi szükségleteink e forrást sem nélkülözhetik), tehát változatlanul kérjük, lehetőleg ne a kölcsönszerződésben szereplő „lelakási” jogukkal éljenek, hanem folyamatosan fizessék meg a térítési díjat.

1.3. A fennmaradó szabad kapacitás erejéig a tanya maximális megkímélésének szempontja alapján „külsősök” fogadása is lehetséges és kívánatos, a tagokénál magasabb, normál használati díj ellenében (lásd Függelék); az Alapszabály szerint az utolsó fillérig az Egyesület céljaira fordítandó, lehetőleg a vonatkozó kiadásokat meghaladó bevételek szerzése érdekében.

 Kulcsos” tanyáról lévén szó (tehát nincs gondnokunk és állandó felügyelet sem), minden használó felelős a vagyontárgyak és állaguk megóvásáért, a takarékos energiafelhasználásért, valamint a rend és tisztaság megőrzéséért, illetve helyreállításáért, azt is beleértve, hogy a tanya helyiségeiben – különösen a lakószobákban – a távozást követően magán- és horgászdolgok nem maradhatnak. Ezek tárolása külön helyiségben illetve szekrényben kérhető.

1.4. Ezek megsértőit az okozott kár megtérítése mellett, az eset(ek) súlyosságától függően, különböző  szankciók terhelik. (Pl. evezőlapát vagy -villa elvesztése vagy eltörése esetén „sima” kártérítés rovandó ki; szemét, rendetlenség, kosz, szennyezés hátrahagyása esetén először figyelmeztetés, majd fegyelmi eljárás, ennek eredményeként netán a tanyától való távoltartás lehet a szankció.). Vizsgálatra, fegyelmi eljárásra (és az esetleges szankciókra) a tanyagazda felterjesztése alapján az elnök tesz javaslatot  az Elnökségnek, amely felkéri a Fegyelmi Bizottságot az eljárásra.

1.5. A tanyahasznosítás kollektív feladat és felelősség. Alapszabályunk szerint mindenekelőtt a tanyagazdára hárulnak a horgásztanya ügyei (üzemeltetés, állagmegőrzés, tanyarend, anyag-, és eszközbeszerzés), de a vezetőség bizonyos feladatok elvégzésére más tagját is felkérheti: a tanya-igénybevételi beosztást Egyesületünkben immár hosszú ideje a mindenkori ifjúsági és versenyfelelős végzi; továbbá az Elnökség és érintett egyesületi tagok részvétele is elengedhetetlen (a következőkben leírtak szerint) a folyamatokban.

 

2. A tanyahasználattal kapcsolatos bejelentési és dokumentációs kötelezettségek

 

2.1. A tanyát használni kívánó személy vagy csoport, létszám és dátum stb. megjelölésével, köteles dokumentálható módon (telefon, posta, e-mail stb.) bejelenteni a használat szándékolt kezdő dátumát és időtartamát a kulcsok átadásával is megbízott ifjúsági és versenyfelelősnek (tanyahasználat igénylése). E bejelentés kötelező az állandóan kulccsal rendelkezők (az Egyesület elnökségi tagjai, a Felügyelő  és Fegyelmi Bizottságok elnökei) számára is! Ha a foglalás bármilyen probléma, veszély, gyanú felmerülhetőségét sejteti, ezt feltétlenül az elnök, vagy a titkár tudomására kell hozni.

Előzetes bejelentés nélkül a tanya területén való tartózkodás illetéktelen használatnak minősül (kivéve a rajtaütésszerű ellenőrzést, illetve hirtelen szükségessé váló munkavégzést, kárelhárítást).

      A bejelentés visszavonható, legkésőbb a dátumot megelőző napon. Ellenkező esetben a kulcs visszaadásáig a díj felszámításra kerül.

2.2. A használat megkezdését a helyszínen elhelyezett Tanyahasználati napló vonatkozó rovatainak (érkezési időpont, létszám, használat alapja és módja stb.) haladéktalan és maradéktalan kitöltésével kell dokumentálni. Új kötelezettség továbbá, rögtön az érkezést követően – és közvetlenül távozás után is – a tanya villanyóra állásának pontos rögzítése a Tanyanaplóban, és az előző használó távozásakor beírt óraállással való összevetés. Bármilyen eltérés vagy adathiány észlelése esetén naplóbeírás és az egyesületi vezetés értesítése kötelező!

2.3. A használat során bekövetkező minden lényeges esemény, pl. károkozás, működési rendellenesség, veszélyhelyzet stb., az elérhető vezető(k) értesítése mellett, rögzítendő a Tanyanaplóban.

2.4. A használat befejezését a Tanyahasználati napló vonatkozó rovatainak (távozási időpont, létszám, a díjfizetés alapja, összege és módja) legalább közvetlenül a használat befejezését követő kitöltésével dokumentálni kell. Ezen kívül – a 2.2. pont szerint – a villanyóra állást is!!

2.5. A tanya elhagyását kilépés után szintén be kell jelenteni (telefon, SMS, e-mail útján). A bejelentés elmulasztása esetén a kulcs visszaadásáig a díj felszámításra kerül.

2.6. A bejelentési kötelezettség alól mentesülnek az egyesület rendezvényeire szóló meghívó alapján tanyahasználatra jogosult személyek, ám a Tanyahasználati napló értelemszerű kitöltése ez esetben is kötelező. 

2.7. A fenti kötelezettségek, előírások – előzetes figyelmeztetés utáni – ismételt és/vagy szándékos megszegése fegyelmi eljárást von maga után.

 

3. A tanyahasználat folyamata és ellenőrzése

 

3.1. Főszezonon (ez július 01-jétől augusztus 31-éig tart) kívüli időszakban, a zárva tartás idejét (lásd c/pont) kivéve:

a) Az Egyesület tagjainak (és családjuk) előírásszerű jelentkezésekor (lásd 2.1. pont) egyszerű dátumegyeztetést (van-e szabad hely) és regisztrációt követően a tanyakulcs és a szükséges tanyahasználati információk átadása történik, majd kezdődhet az igénybevétel, amelynek elején az igénybevevő(k) fontos feladata a tanya leltár szerinti átvétele, valamint a Tanyahasználati napló kitöltése az igénybevétel – Tanyahasználati naplóban kért – adataival; (2.2. pont), ennek alapján történik (lásd Függelék) a megadott határidőig a tanyahasználati díj(ak) befizetése (csekken, átutalással vagy az Egyesület gazdasági felelősénél személyesen).

Megjegyzés: a számozott sorszámú tanyakulcsok szabályozásunk értelmében tartósan kizárólag az Elnökség tagjainál és a bizottsági elnököknél lehetnek. A tanyát használó más személyek Dr. Bánfalvi Antaltól kapják meg bejelentett tartózkodásuk idejére a tanyakulcsot, távozásukkor azt hozzá kell visszajuttatniuk.

b) „Külsősök” (nem egyesületi tagok, illetve hozzátartozóik) jelentkezése esetén az igénybevétel elbírálása (lehetővé tétele vagy elutasítása elnökségi döntést igényel), telefonos, vagy elektronikus körbekérdezéssel ez megoldható. Engedélyezés esetén alapkövetelmény, hogy a „külsősök” induló (és szükség szerinti folyamatos) tájékoztatása a tanyahasználattal kapcsolatban lehetőleg a helyszínen történjék. Hasonlóképpen az ellenőrzés is; mindez (tehát tájékoztatás és ellenőrzés) azon egyesületi tag/tisztségviselő (mentor) feladata és felelőssége, akinek révén a „külsős” jelentkezés történt (ismerőse, rokona, kollégája, barátja stb. a jelentkezőknek), illetve akit az elnökség e feladatra felkért.

c) a novemberi téliesítéstől (vízelzárás, bojlerleürítés, fagyvédelem stb.) a tavaszi nyitásig (nagytakarítás, beüzemelés) terjedő időszakban a tanyát használni tilos  (fagykárveszély; a higiéné hiánya, az alapos takarítás lehetetlensége stb. miatt), napközbeni horgászat a stégről természetesen lehetséges;

d) a fűtési időszakban és azon kívül egyaránt szigorúan tilos elektromos hősugárzót használni (fokozott áramfogyasztás, tűzveszély stb. miatt). Az ilyen készülékeket azonnali hatállyal el kell távolítani a tanyáról, használóit a közösség érdekében szankciók terhelik.

Fűteni csak saját felelősségre, az 1. sz. (legénységi) szoba kályhájában megengedett, a következőket betartva: állandó tűzfelügyelet; tüzelni saját tüzelőanyaggal, illetve – a tanyagazda előzetes engedélyével - a kertben található felhalmozott hulladék tüzelőanyag felhasználásával lehetséges; mindenféle fakivágás tilos, az áglevágás is engedélyköteles.

 

3.2. Főszezonra (tehát július 1-je és augusztus 31-e közötti időpontra) való jelentkezés tekintetében a jelentkezés sorrendje az alapvető szempont, vitatott esetben az Elnökség dönt, legkésőbb a június utolsó harmadában esedékes tavaszi egyesületi horgászverseny hétvégéjén tartott rendes ülésén. Telítettség, helyszűke esetén az Egyesület tagjai és családjaik elsőbbséget élveznek. A szükséges tájékoztatás és ellenőrzés a fentebb leírtakkal azonosan végzendő.

3.3. Az ellenőrzés ki kell, hogy terjedjen az igénylés-foglalás (bejelentkezés), a tényleges tanyahasználat, a kijelentkezés és a Tanyahasználati naplóban foglaltak viszonyára, egyezőségére vagy eltérésére, minden használat szerepel-e a naplóban; azok, annyian és akkor használják-e a horgásztanyát, akik szerepelnek a naplóban; rendeltetésszerű-e a használat, keletkezett-e kár vagy hiány stb.

Az ellenőrzésre az Elnökség minden tagja, valamint a Felügyelő, illetve Fegyelmi Bizottság elnökei jogosultak, és – a legkésőbb a tavaszi horgászverseny hétvégéjén tartott vezetőségi ülésen elfogadásra kerülő nyári ellenőrzési terv szerint – kötelezettek is. Az ellenőrzés megtörténtét és tapasztalatait a Tanyahasználati naplóban kell bejegyezni, illetve szükség esetén az Elnökségnek szóló külön feljegyzésben összefoglalni.

 

Függelék: Tanyahasználati díjtáblázat

 

Ezen, 2017. évben immár másodszor módosított szabályzatot az ME HE Elnöksége a 2017. június 18-i ülésén egyhangúlag elfogadta, és azonnal hatályba léptette.

.

Budapest, 2017. június 18..                                                              dr. Kurtán Lajos elnök

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Függelék az ME HE Tanyahasznosítási Szabályzathoz

 

Tanyahasználati díjtáblázat

(érvényes 2017. június 18-tól visszavonásig)

Tanyahasználók megnevezése

Díj mértéke

(Ft/fő/nap)

Megjegyzés

ME HE tagok és hozzátartozóik:

   Felnőtt:

   Gyermek (6-14 éves):

 

 

 

1000

 500

Kivétel, ha előre bejelentett és egyeztetett egyesületi munkavégzés céljából tartózkodnak a tanyán, ami díjmentes! A Tanyahasználati napló kitöltése ekkor is szükséges!

Jelzálog-hitelnyújtók és hozzátartozóik „lelakása” éves kimutatással igazoltan történik, ha ezt választják; különben ők is fizetnek.

Azon ME HE tagok, akik tanyahasználók, de több, (legalább kettő) éven át nem vesznek részt a tavaszi, őszi tanyatakarításon, az emelt szintű (2000,- Ft/nap) tarifát fizetik, hozzátartozóik is .

Előbbiekkel együtt üdülő nem ME HE tagok és hozzátartozóik

   Felnőtt:

   Gyermek (6-14 éves):   

 

 

             2000

             1000

Csak ME HE tag (mentor) felügyelete mellett tartózkodhatnak a tanyán!

E nem ME HE tagok és hozzátartozóik mindenkor pénzfizetésre kötelezettek.

Alvás nélküli tartózkodók:

(ME HE tagok és külsősök egyaránt)

               500

Ide tartozik a tanya infrastruktúrájának bárminemű használata (pl. parkolás, tűzrakás a kertben, konyha-, társalgó-, WC-, csónak használata stb.), kivéve az előre bejelentett és egyeztetett egyesületi célú munkavégzést.  A Tanyahasználati napló kitöltése szükséges!

Nem minősül díjkötelesnek a stégek tanyanyitás nélküli használata! 

Egyéb használat: külsős csoportok, társaságok

               2000

Az érintett csoportok tanyahasználata idején legalább egy horgászegyesületi tag tanyán tartózkodása szükséges a rendeltetésszerű használat biztosítására!

Saját egyesületi rendezvények:

            tanyatakarítás

            tavaszi-őszi horgászverseny

            vezetőségi ülés, rendezvény

 

díjmentes

díjmentes

díjmentes

A Tanyahasználati napló kitöltése ebben az esetben is szükséges.

 

A díjak megfizetésének határideje: a tartózkodás befejezésétől számított 15. nap.

KÉRJÜK ENNEK FELTÉTLEN BETARTÁSÁT!



* Az Egyesület Alapszabályával és más vonatkozó szabály(zat)okkal összhangban lévő, 2013-ban elfogadott szabályzat azóta elfogadott módosításokkal továbbfejlesztett változata. (Utolsó módosítás: 2017. június 18.)